Chrypa.com - kompendium wiedzy » leczenie chrypki

Chrypa.com - kompendium wiedzy » leczenie chrypki

Chrypa.com - kompendium wiedzy » leczenie chrypkihttp://chrypa.com

Leczenie i profilaktykaSun, 01 Dec 2013 16:29:31 +0000enhourly1http://wordpress.org/?v=3.2.1Jeżeli często masz chrypkęhttp://chrypa.com/2012/12/12/jezeli-czesto-masz-chrypke/

http://chrypa.com/2012/12/12/jezeli-czesto-masz-chrypke/#commentsWed, 12 Dec 2012 23:02:46 +0000redaktorhttp://chrypa.com/?p=95Przyczyn chrypki może być wiele.

Jeżeli zdarza ci się odchrząkiwać, zanim zaczniesz mówić, powtarzasz to dość często, to najwyższa pora zastanowić się, od jak dawna cierpisz na tę dolegliwość. Chrypa, która trwa dłużej niż dwa tygodnie, może być objawem choroby, należy wybrać się do lekarza laryngologa albo specjalisty chorób wewnętrznych.

Chrypka może świadczyć o zapaleniu krtani. Zdarza się też palaczom papierosów i osobom pijącym alkohol. Jednak na chrypkę mogą cierpieć też osoby pracujące głosem np. nauczyciele. Gdy pojawi się u nas ta dolegliwość, powinniśmy jak najszybciej odstawić nałogi, które mogą pogarszać tylko nasz stan. Papierosy i alkohol niech pójdą w odstawkę.

Unikajmy jedzenia bardzo gorących, ale i bardzo zimnych potraw. Pomocne okażą się też spacery brzegiem morza i oddychanie powietrzem z jodem. Jeżeli nasz głos ostatnio się obniżył, jesteśmy wyjątkowo senni, mamy suchą skórę i włosy powinniśmy udać się do lekarza internisty lub endokrynologa, ponieważ te objawy mogą świadczyć o zaburzeniach hormonalnych.

Chrypkę może powodować również alergia. Towarzyszy jej zazwyczaj świszczący oddech, narastające duszności i chrypka. Może to być alergiczne podrażnienie krtani. Nie można lekceważyć takich objawów, ponieważ może dojść do obrzęków krtani i do uduszenia. Należy natychmiastowo skontaktować się z lekarzem. Chrypkę mogą powodować także brodawczaki. Tworzą się one na strunach głosowych na tle wirusowym. W tym przypadku również konieczna jest wizyta u lekarza w celu dobrania odpowiedniej metody leczenia.

]]>http://chrypa.com/2012/12/12/jezeli-czesto-masz-chrypke/feed/0Homeopatia w leczeniu chrypkihttp://chrypa.com/2012/11/26/homeopatia-w-leczeniu-chrypki/

http://chrypa.com/2012/11/26/homeopatia-w-leczeniu-chrypki/#commentsMon, 26 Nov 2012 19:16:20 +0000redaktorhttp://chrypa.com/?p=85Homeopatia może pomóc przy chrypce.

Wraz ze wzrostem antybiotykoodporności rośnie zainteresowanie lekami homeopatycznymi, również w leczeniu dróg górnych dróg oddechowych i gardła. Skuteczność leków homeopatycznych jest coraz częściej potwierdzana w badaniach klinicznych i prowadzonych obserwacjach. W przypadku ich użycia brak jest działań niepożądanych oraz ryzyka wystąpienia interakcji w powiązaniu z innymi lekami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby leki homeopatyczne były stosowane wraz z innymi lekami.

Stosowanie leków homeopatycznych przy leczeniu chrypki powoduje poprawę ogólnego stanu zdrowia pacjenta oraz zmniejsza ryzyko nawrotów choroby. Leki homeopatyczne są skuteczne w leczeniu chrypki przeciążeniowej (spowodowanej nadmiernym przeciążeniem strun głosowych), emocjonalnej oraz tej, która towarzyszy stanom zapalnym górnych dróg oddechowych. Objawy choroby ustępują dosyć szybko, poprawia się brzmienie głosu oraz stopniowo ustępuje męczący kaszel.

Pamiętajmy, że homeopatią możemy leczyć chrypkę trwającą nie dłużej niż 10 dni, jeżeli po tym czasie nie będzie poprawy musimy się udać do lekarza (długotrwała chrypka bowiem może być objawem ciężkich chorób krtani, a nawet nowotworu). Gdy pojawią się pierwsze objawy chrypki możemy spróbować domowych sposobów i wesprzeć je lekami homeopatycznymi dostępnymi w aptece. Jeśli jednak nie będzie poprawy, a objawy wręcz nasilą się, nie czekajmy już tylko umówmy się na wizytę do lekarza pierwszego kontaktu. Niewykluczone, że trzeba będzie jeszcze zasięgnąć porady laryngologa, jeśli pojawi się na przykład zanik głosu.

]]>http://chrypa.com/2012/11/26/homeopatia-w-leczeniu-chrypki/feed/0Leczenie chrypkihttp://chrypa.com/2011/12/07/leczenie-chrypki/

http://chrypa.com/2011/12/07/leczenie-chrypki/#commentsWed, 07 Dec 2011 18:47:39 +0000redaktorhttp://chrypa.com/?p=36Nie tylko w wyniku grypy czy przeziębienia może nastąpić u nas podrażnienie gardła. Coraz częściej u osób, które dużo mówią, chrypa pojawia się bez jakichkolwiek innych objawów choroby. Jest to przede wszystkim wynikiem tego, że często eksploatowane struny głosowe są bardziej podatne na podrażnienia. To wszystko sprawia, że coraz więcej osób ma problemy z gardłem, szczególnie, gdy komunikacja werbalna jest podstawą ich pracy. By temu zaradzić, warto odpowiednio dbać o gardło, poprzez różne ziołowe płukanki, poprzez skuteczne leki na gardło łagodzące podrażnienia. Chrypka jak leczyć, to chyba jedne z częściej zadawanych pytań na forach medycznych. Chodzi tu przede wszystkim o to, że problem dotyczy coraz więcej osób, w różnym wieku. Czasem do podrażnienia strun głosowych wystarczy dym w powietrzu, w miejscu przez które przejeżdżamy autem, pyłki kwitnących traw czy innych roślin nawet jeżeli nie jesteśmy uczuleni. Chrypka leczenie, której prowadzimy mało skutecznie bardzo często przeradza się w zapalenie krtani, może nawet stać się początkiem przeziębienia, gdy infekcja przeleje się na cały organizm.

reklama

Życie

www.klubodchudzania.pl www.antykoncepcja.net www.astmaoskrzelowa.pl